Dobór odpowiedniego produktu i olejowanie włosów

Lśniące, gęste i dobrze układające się włosy są powodem do dumy. Dodają uroku i stanowią uzupełnienie wyglądu. Na ich stan ma wpływ wiele czynników. Zanieczyszczenia w powietrzu, zbyt inwazyjne zabiegi fryzjerskie, a nawet zła dieta mogą przyczynić się do pogorszenia ich kondycji. Olejowanie włosów może przywrócić im lepszą kondycję, przyspieszyć wzrost i zatrzymać wypadanie.

Olejowanie włosów to jeden z bardziej skutecznych sposobów na przywrócenie im zdrowego wyglądu. Oleje zawierają cenne składniki m.in.: witaminy, minerały i korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki nakładane na włosy, transportowane są wprost do ich cebulek. Dzięki tym dobroczynnym substancjom zarówno włosy, jak i skóra głowy czerpią korzyści z tego, co w roślinach najlepsze. Poddawane regularnemu olejowaniu stają się lśniące, gładkie i mocne.

Olejowanie włosów – sposoby

Olejowanie można wykonywać na dwa sposoby. Olej można stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. Przed olejowaniem nie ma potrzeby mycia głowy. Mycie zalecane jest tylko w przypadku stosowania silnych, mocno oblepiających kosmetyków, takich jak pianka lub lakier. Kosmetyki te mogą uniemożliwić transport cennych składników w głąb włosa.

Do olejowania wystarczy już niewielka ilość produktu. W zależności od długości włosów i stanu ich przesuszenia olejowanie możemy zacząć od jednej łyżki stołowej. W przypadku bardzo suchych dawkę tę możemy zwiększyć. Olej należy rozprowadzić w dłoniach i delikatnie wmasować w każde pasmo skupiając się szczególnie na końcówkach. Po nałożeniu oleju zabezpieczamy całość czepkiem oraz ręcznikiem i zostawiamy olej na kilka godzin lub całą noc. Po upływie stosownego czasu (im dłużej, tym lepiej) spłukujemy produkt i myjemy głowę.

Rodzaje włosów i dobór odpowiedniego oleju

Stan i wygląd włosa zależy od ich porowatości. Porowatość uzależniona jest od ułożenia i stopnia przylegania łusek włosowych. Przylegające do siebie łuski włosa wskazują na niską porowatość, im bardziej odchylone, tym wyższa porowatość. Wysoka porowatość może być spowodowana mechanicznymi uszkodzeniami lub być naturalną cechą.

Nisko porowate

Ten typ włosa odznacza się największą gładkością i blaskiem. Ściśle ułożone i mocno przylegające łuski włosa sprawiają, iż pasma długo schną, są trudne do stylizacji, a fryzura nie trzyma się zbyt długo. Włosy nisko porowate często wyglądają na oklapnięte i łatwo je obciążyć. Polecane oleje: palmowy, kokosowy i arganowy.

Średnio porowate

Zdrowe, dobrze reagujące na większość kosmetyków włosy nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Do utrzymania ich w dobrej kondycji wystarczą podstawowe kosmetyki i regularne podcinanie końcówek. Polecane oleje: kokosowy, jojoba, oliwa z oliwek, arganowy, palmowy i olej ze słodkich migdałów.

Wysoko porowate

Tego rodzaju włosy często sprawiają problem podczas rozczesywania i stylizowania. Łatwo się puszą i elektryzują, a wystawione na działanie wilgotnego powietrza, plączą się i skręcają. Wysoka porowatość może być wynikiem uszkodzeń mechanicznych. Prostownica, lokówka i suszarka używane zbyt często osłabiają pasma i sprawiają, że stają się kruche i przesuszone. Włosy wysoko porowate wymagają większej uwagi i bardziej specjalistycznej pielęgnacji. Polecane oleje: oliwa z oliwek, awokado, olej ze słodkich migdałów.

Zabieg olejowania może być przeprowadzany 2–3 razy w tygodniu lub częściej w zależności od potrzeb. Po zabiegu włosy zyskują większą sprężystość, są sypkie i miękkie. Regularne nakładanie oleju nawilża włosy, dodaje im blasku i znacząco poprawia ich kondycję. Zadbane i gładkie będą powodem do dumy dla właściciela. Należy jednak pamiętać o wyborze wysokiej jakości produktów, najlepiej pochodzących od sprawdzonego producenta olejów. Odpowiednio wybrane produkty, to gwarancja naszego zadowolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *