Najlepsze domowe sposoby na łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest tym typem choroby, która zdecydowanie utrudnia życie, ponieważ wpływa bardzo negatywnie na wygląd, a tym samym obniża samopoczucie oraz destrukcyjnie wpływa na samoocenę. Na wszystko można jednak coś zaradzić. Pomimo tego, że łysienie androgeniczne często wynika z czynników genetycznych, których akurat nie da się zmienić, samą chorobę można skutecznie leczyć i to nawet polegając na prostych i wręcz domowych metodach leczenia. Zanim więc jeszcze udasz się do apteki po bardziej specjalistyczne środki farmakologiczne, spróbuj skorzystać z poniższych technik. W wielu przypadkach okazywały się one naprawdę skuteczne.

Oliwa z oliwek

Być może wyda ci się to nieprawdopodobne, ale zwykła oliwa z oliwek (oczywiście ta stuprocentowa) potrafi okazać się pomocnym narzędziem przy leczeniu różnych odmian łysienia. Możesz ją stosować miejscowo i wykonywać z niej wcierki do skóry głowy, które świetnie ją nawilżą i najprawdopodobniej wspomogą też wzrost nowych włosów, ale powinieneś też koniecznie przyjmować ten tłuszcz doustnie. Oliwa z oliwek jest absolutnie najzdrowszym olejem świata. Ma znakomity stosunek różnych kwasów tłuszczowych i całe mnóstwo nieocenionych kwasów omega-3. Zadbaj o to, by codziennie występowała w twoich potrawach. Spokojnie możesz nawet smażyć na niej różne dania. Akurat oliwa z oliwek spośród wszystkich tłuszczy najlepiej nadaje się właśnie do obróbki termicznej.

Suplementacja

Oczywiście mowa tutaj o suplementacji przemyślanej, opartej na składnikach zdolnych do leczenia łysienia plackowatego. Koniecznie powinieneś uwzględnić w niej biotynę, nazywaną też witaminą H. Ten składnik działa nawet silniej od dość przereklamowanych antyoksydantów, czyli witamin A, E i C. Biotyna warunkuje prawidłowy stan skóry, włosów oraz paznokci. Warto tu dodać, że zwykle spożywamy jej za mało, dlatego też jej niedobory mogą być częściową przyczyną łysienia. Jeżeli dokucza ci właśnie łysienie plackowate, spróbuj dzień w dzień przyjmować nawet do 300 mikrogramów biotyny. Kupisz ją w każdej aptece. Suplementy diety z biotyną są oczywiście dostępne bez recepty, dlatego w każdej chwili możesz po nie sięgnąć, by po prostu o siebie zadbać.

Masaże

W przypadku problemów ze skórą głowy zawsze dobrym pomysłem będzie regularne wykonywanie masaży. Ten prosty zabieg, który sam możesz przeprowadzić, korzystnie wpłynie na ukrwienie skóry i poprawi krążenie. Często jest bowiem tak, że mieszkom i torebkom włosowym po prostu brakuje pewnych substancji odżywczych, które nie są w stanie do nich dotrzeć i przez to dochodzi do ich obumierania. Aby temu zapobiec, staraj się codziennie masować skórę głowy, robiąc to przy pomocy samych opuszków palca albo przy użyciu specjalnych szczotek czy masażerów (do kupienia w drogeriach i aptekach).

Olej kokosowy

Z uwagi na to, że w kokosach występują pewne wyjątkowe kwasy tłuszczowe, jakich nie da się znaleźć w żadnych innych produktach spożywczych, mogą one naprawdę dobrze radzić sobie z leczeniem łysienia plackowatego oraz innych chorób doprowadzających do wypadania włosów. Z oleju kokosowego przygotujesz świetne wcierki do skóry głowy. Tak naprawdę możesz nawet nakładać taki czysty olej bezpośrednio na skórę i chwilę ją masować, aby jak najlepiej przyjęła ona zawarte w produkcie substancje. Staraj się też przynajmniej raz na kilka tygodni olejować swoje włosy, używając oliwy z oliwek na włosy. Nałóż na nie olej kokosowy i przytrzymaj go przez pół godziny, a następnie zemulguj go przy pomocy odżywki i spłucz chłodną wodą.

Oczywiście istnieją jeszcze różne inne sposoby na łysienie plackowate, ale jednak te opisane powyżej są naprawdę warte twojej uwagi, skoro pomogły już wielu osobom. Nie skreślaj ich, zanim ich nie przetestujesz. Nie musisz zresztą od razu testować wszystkich metod na raz. Wybierz dla siebie jedną technikę leczenia, która najbardziej przypadła ci do gustu i spróbuj z niej korzystać przez jakiś dłuższy czas, a być może łysienie plackowate przestanie być już twoim problemem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *